ul. Strzeszyńska 61
60-479 Poznań

office@trumachines.com

+ 48 516 267 649

Oferujemy profesjonalne usługi z zakresu szeroko pojętej obróbki metali. Bogate doświadczenie wysoko wykwalifikowanej kadry, nowoczesny park maszynowy do obróbki metalu oraz specjalistyczne oprogramowanie pozwalają nam realizować zamówienia dla małych, średnich i dużych firm obejmujące najbardziej skomplikowane produkty o precyzyjnie określonych wymiarach. Zajmujemy się produkcją w krótkich oraz dużych seriach. Wytwarzamy pojedyncze elementy, ale także całe podzespoły na potrzeby konkretnej branży. Siedzibą naszej firmy jest Poznań, jednakże świadczymy usługi dla odbiorców z całego kraju oraz zagranicy. Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami, by ustalić szczegóły Twojego zlecenia!

Obróbka metali Poznań – nasza oferta

Od początku działalności firma TRUmachines obrabia metale w taki sposób, by zarówno pod kątem standardu wykonania, jak i parametrów technicznych, spełniać oczekiwania najbardziej wymagających Klientów. Nasze działanie obejmują kompleksowe usługi w zakresie obróbki metali – od projektu do realizacji. Posiadamy własne, a także kooperacyjne moce produkcyjne na potrzeby wewnętrzne oraz zewnętrzne. Podejmujemy się frezowania i toczenia (w tym CNC), elektrodrążenia, wycinania drutowego, spawania, a także obróbki blach – cięcia wodą, cięcia laserem, gięcia, obróbki powierzchni. Pracujemy w stali, żeliwie, metalach nieżelaznych oraz tworzywach. Działamy w oparciu o dokumentację techniczną dostarczaną przez Klienta, jak również opracowujemy ją na potrzeby konkretnego projektu. W zależności od specyfiki zamówienia, dobieramy najbardziej efektywne sposoby i rodzaje obróbki, by uzyskać oczekiwany efekt końcowy.

Obróbka metalu – na czym to polega?

Obróbka metali obejmuje wszystkie czynności, które mają związek ze zmianą kształtu oraz właściwości fizycznych i chemicznych różnego rodzaju metali. Obróbce można poddać między innymi elementy z miedzi, stali, aluminium oraz mosiężne. Wyróżnia się kilka rodzajów obróbki metali, a najpopularniejsze to: obróbka skrawaniem, obróbka plastyczna, cieplna i chemiczna. Obróbka skrawaniem metali – to obróbka mechaniczna materiałów. Polega na pozbywaniu się części metalu, by nadać elementowi odpowiedni kształt i rozmiar. W zależności od wykorzystywanych narzędzi może polegać na frezowaniu, struganiu, toczeniu, szlifowaniu. Obróbka plastyczna – pozwala nie tylko na zmianę kształtu, ale również struktury czy gładkości metalu. Można ją wykonywać na gorąco lub na zimno. Obróbka kształtująca dokonywana jest w procesach walcowania, kucia czy tłoczenia. Obróbka cieplna – prowadzi do zmiany stanu skupienia metalu, a co za tym idzie – również jego właściwości chemicznych. Przetwarzanie metali za pomocą wysokiej temperatury odbywa się w takich procesach jak: hartowanie, wyżarzanie, przesycanie czy ulepszanie cieplne. Chemiczna obróbka metali – jest to oddziaływanie fizykochemiczne i chemiczne na powierzchnię metalu w celu zwiększenia wytrzymałości na uszkodzenia bądź uzyskania powłoki antykorozyjnej. Obróbka cieplno-chemiczna – to przetwórstwo metali przy zastosowaniu wysokiej temperatury oraz substancji chemicznych, by zmienić właściwości fizyczne i chemiczne elementów, których dotyczy obróbka. Cieplno-chemiczna obróbka materiału obejmuje: nasiarczanie (uodparnia stal na korozję), azotowanie, nakrzemowanie, cyjanowanie. Poszczególne rodzaje obróbki metali wymagają zastosowania specjalistycznych maszyn i narzędzi. Obrabianie stali odbywa się przy pomocy: tokarek, frezarek, noży, wierteł, pras, walców, wyoblarek i innych.

Obróbka, skrawanie metali Poznań – profesjonalizm i doświadczenie

Technologia obróbki metali nie ma przed nami tajemnic. Właśnie dlatego możemy kompleksowo realizować zlecenia dla Klientów z różnych branż, niezależnie od zgłaszanych potrzeb. Realizujemy zlecenia obejmujące mechaniczną obróbkę metalu skrawaniem (konwencjonalną, jak również toczenie i frezowanie CNC), chemiczną i cieplną. Wyróżnia nas wieloletnie doświadczenie oraz znajomość potrzeb Klientów. Działamy kompleksowo, odpowiedzialnie i terminowo. Podchodzimy indywidualnie do każdego zlecenia i dążymy do tego, by w każdym aspekcie spełniało ono Wasze oczekiwania. Będzie nam bardzo miło zrealizować zamówienie dla Twojej firmy. Prześlij do nas zapytanie, a my przeanalizujemy projekt i dokonamy jego wyceny.